Vaše logo

slogan

Späť

Objavená spomienka - doplnenie o fotky-

Pridané: 30.1.2017 21:54:00

30 Január 2017

Bol by som rád, keď niekto pozná ľudí na obrázkoch, alebo môže niečo k téme povedač, keby sa prihlásil.   palo haškoPartizánske pochod popred internát, že by prvý máj?

Prví motoroví piloti vyškolení v Baťovanoch ?Prihlásil sa mi pán, ktorý spoznal svojho otca Ing. Jána Gráča, CSc.  na jednej z fotografii prvých motorových pilotov na letisku Malé Bielice. Otec, rodák z Horných Ozoroviec, prišiel do Baťovian ako mladý muž. Po vypuknutí povstania sa s ostatnými spolupracovníkmi a pilotmi do neho zapojil.  Pán bol spolužiakom p. Bužeka, a ako jeho vrstovník začal lietať spolu s nim  ne prvom letisku Krštenany na klzákoch. Nerskôr lietal aj na motorových lietadlach na letisku Malé Bielice. Pracovné povinnosti ho priviedli na letisko Nitra, kde pokračoval pokial mu zdravie dovolilo. Aj keď musel s lietaním skončiť, láska k letectvu zostala. Rád chodil medzi lietajúcich kamarátov. 

Jeho syn prislúbil zapožičať z pozostalosti fotky, ktoré rád zverejním. To platí aj pre prípadných iných pamätníkov, resp.  vlasníkov foto alebo dokumentov, alebo príbehov .  Rád uverejnim akékoľvek spomienky.

                                                                                   palo haško.

Diskusia

(0 komentárov)
Žiadne komentáre

Prihlásenie