Letecký klub Partizánske

Vzduch je naše more

Novinky

POSLEDNÁ ROZLÚČKA

             Dnes sme sa rozlúčili s dlhočrým členom, funkcionárom, predsedom AE, inštruktorom

p. Jánom Nešťákom. Patril k trom mužom, ktorým Letisko Partizánske môže ďakovať za terajšiu

exzistenciu po zrušení v šesťdesiatych rokoch. česť jeho pamiatke.

Plány na rok 2022

Plány na rok 2022

LETY "PILOTOM NA SKÚŠKU" - LETY S INŠPEKTOROM"       130 eu/hod 

 

PRE PILOTOV

 

VÝCVYK NA LIETADLE S "TELEVÍZOROM" - DYNON SKYVIEW HDX 800 

 - VYUŽITIE PRE LIETANIE A VÝCVIK

                                                                                     

  - VYUŽITIE PRE NAVIGÁCIU, PRÍLET S DANÝM CRS,  KLESANIE DO MIN NASTAVENEJ VÝŠKY

 

   - TEÓRIA -  VYUŽITIE PRE LIETANIE

 

   pavel.hasko@seznam.cz              +421 904 257 984

Piper, Viper, Skyper Mánia

Piper, Viper, Skyper Mánia

V sobotu 18.09.2021 sa uskutočnil na letisku Partizánske po siedmy krát Piper, Viper, Skyper Mánia.

Lety do Chorvátska

       Dňa 18. sept. 2021 plánujeme uskutočniť 7 ročním "PIERMÁNIA" rozširenú na PIPER, SKYPER, VIPER MÁNIU. Srdečne všetký pozývajú   3 x Haško.

 

Tento týždeň boli tri posádky /nie aeroklubaci/ samostatne v Chorvatsku. Svedčí to o solídnej úrovni znalosti pilotov LŠZ v Partizánskom.

  Dnes, 23.07.2021 odletele skupina piatich vírnikov z letiska LZPT na  ostrov Lošin pod vedením nášho kamaráta, Mareka Kvasnicu. Prajem im pekný let a príjemny pobyt pri mori.

                                                                         palo haško

Ďalšia posádka z Partizánskeho, Kvetka a Jozef sú v Portoroži. Vo štvrtok sa chystá ďalšia posádka. Želám im pekný let a pekné zážitky.

                                                                           palo haško

 

    Prvé moje skúsenosti s pilotným výcvikom na ŠLZ Skyper GT9 vybaveným prístrojom Dynon HDX.

V závere roku 2020 sme kúpili LŚZ   OM - M215  registrované v SFL, organizácii ktorá už má takmer tisíc pilotov. LŠZ registruje z 27 štátov, čo hovorí samo za seba, a svedčí o tom. že cesta nastúpená je správna. Presadzujeme myšlienu, že je veľka škoda, keď majiteľ má vybavenie   "glass  cockpit" a nevie využiť jeho skvelé vlastnosti uľachčujúce pilotáž.

 Vlastnosti DYNONA sa prejavili už pri začiatku výcviku žiaka, ktorého som začal školiť začiatkom januára 2021 a dnes / 13.7ô2021/ yýcvik ukončil pilotnými skúškami. Ja gratulujem Vladimírovi Kováčovi k úspešnemu zisku preukazu pilota LŠZ. Istotne k tomu prispeli aj výborne vlastnosti LŠZ Skyper GT 9. Je to mladší, a preto aj lepší brat od Viper SD4, vyrábaných v TOMARKU. LŠZ je v Partizánskom k dispozícii pre výcvik a zapožičanie.

Podrobnosti na stranke https://www.gonzoaviation.com/clanok/letecky-vycvik-na-gt9-skyper

 

                                       palo haško

 

LETISKO PARTIZÁNSKE HANGAR 9 DOKONČENÝ

LETISKO PARTIZÁNSKE     HANGAR 9 DOKONČENÝ

 Nové lietadlo OM-M 571 pribudlo dnes , 29.marca 2021 na letisko Partizánske. P 92 ECHO je určené pre  menej skúsených pilotov.

Je možné si ho požičať pre potešenie z lietania na menšie vzdialenosti. Nezáludne a príjemne lietadlo.

 

Školenie na SKYPER GT 9 pokračuje navigačnými letmi. V blízkej budúcnosti začneme školiť dalšieho budúceho majiteľa preukazu PILOTA LŠZ

 

HANGÁR č.9 dokončený - sťahovanie prebehlo. 

hangar 9

 

Bola dokončená montaž a funkčná skúška rolovacích dverí na hangári 10 BOX. Strecha a opláštenie je hotové. Treba dokončiť niektoré veci a môže začať sťahovanie. Je predpoklad s príchodom jari kompletné dokončenie.

 

Zahájili sme školenie na SKYPER GT9.  Aj napriek neprajúcemu počasiu školenie prebieha dobrým tempom. Podarilo sa nám už odlietať prvé sólo lety. Ukazuje sa, že SKYPER GT 9 je veľmi dobé lietadlo na výcvik.

 

30.12.2020

Predpokladám, že počasie na Silvestra nám dovolí rozlúčku so Starým rokom popoludnajším lietním. Do roku 2021 prajem všetkým priaznivcom lietania veľa zdravia, šťastia a pekných letov.

V mesiaci december 2020 sa hangár 8 box zmenil na hanár 10 BOX. Majitelia dokončili obvodove opláštenie a strechu. Započali s montážou dverí.

V mesiaci december sme začali teoretické školenie potrebné pre výcvik pilotov pre potreby SFL. Prípadní záujemci sa môžu ešte pripojiť. Výcvik budeme robiť na novom lietadle SKYPER GT 9, je na ňom možný aj pokračovací výcvik a jeho zapožičanie. V budúcnosti predpokladáme výcvik v noci.

 

 

                                                    

 

Nové ĽŠZ Skyper GT9  OM M215 určené na výcvik, zapožičanie.

palubna doska

Vybavenie SKYVIEW HDX 700 zaručujú vyššiu úroveň výcviku a lietania. Na pravej strane je držiak na iPad pre navigáciu. Lietadlo má výborne letove vlastnosti, cestovná rychlosť 200 km/hod, navigácia SKYDEMON, nádrže 84 l umožnujú aj dlhšie prelety. 

                                                                                palo haško

 Dnes 8.11.2020 som dostal krásný darček - výpravnu knihu LETKA 13 najúspešnejšia Slovenská stíhacia letka v histórii. Každý fanda letectva by mal mať túto knihu v knihovničke.

                                                 palo haško

 

Ďalší prírastok do hangaru 8 boxov.

Včera, 30.10.2020 priletelo lietadlo SKYPER  GT9   OM M215 na letisko Partizánske. Želajme mu, aj jeho majiteľovi mnoho pekných letov z LZPT. Bude slúžíť majiteľovi ale aj na výcvik nových pilotov a požičiavanie pre záujemcov o leteckú turistiku. Má na to prispôsobené vybavenie. Dynon SV ADAHRS 20 je toho dôkazom. Výcvik na lietadle bude zameraný aj na ovládanie "GLAS" a jeho možnosti. Je chybou, ak majiteľ takehéto skvelého vybavenia nevyužíva jeho možnosti. 

 

Nový hangar - začala sa výstavba ďalších hangárov na letisku Partizánske

      Za niekoľko dní bude výročie šesť rokov od kolaudácie hangáru 8 boxov. Čas ukázal, že všetci čo boli proti výstavbe sa mýlili. Len nemaju odvahu si to priznať. Bez 8 boxov by lietadla a piloti z tohto hangáru na letisku neboli. Moj názor je ,čím nás bude viac, tým lepšie pre všetkých Prírastok daľších lietadiel na letisku vyvolal potrebu výstavby ďalších boxov, ktorá sa v týchto dňoch začala. Je škoda, že počasie dočasne nepraje investorom  Prajem im priaznivé počasie na realizáciu  stavby a veľa pekných letov /aj IFR/ na našom letisku..

    17.10.2020                                                                             palo haško

Lietadlá ktoré sme predali a ktoré sme kúpili.

   V minulých dňoch sa s našim letiskom rozlúčili dve lietadla. Zlín savage OM M141 si našiel nového majitaľa v nemecku. Pipistrel Virus OM M968 má nového majiteľa v Bielorusku. Novým majiteľom prajemem veľa pekných letov. Virus už má svojho nastupcu - trojmiestneho dynamika WT 10 OM DYX. Z toho má najvačšiu radosť najmladší člen rodiny. Nezostalo prázdne miesto v 8 box hangári.

                                                                                          palo haško 

13
November
2019

Prevzate od GONZO

Pridané: 13.11.2019 22:01:00

16.10.1988   250 m západne prahu 12 letisko Jičín Z 43 OK COF A Z 326 OK OTC, zblíženie a zrážka cca v 30 až 40 m z dôvodu toho, čo je v Partizánskom normálne.   

    s úctou palo haško

Čítajte viac... Komentáre: 0

10
Október
2019

Nový prírastok na letisku Malé Bielice west

Pridané: 10.10.2019 18:57:00

Nový prírastok do leteckého parku na letisku Malé Bielice west. Gratulujeme šťastnému majiteľovi.

 

                                                                             palo haško

Čítajte viac... Komentáre: 0

15
September
2019

Navigačný let. Maďarsko, doplnené

Pridané: 15.9.2019 21:37:00

  Cez tento wíkend 13 - 15. septambra 2019 zorganizoval SFUL navigačný let  do Maďarska. Piatok ráno vyrazili štyri lietadla s dvojčlennými posádkami  z LZLU do Szolnoku. Počasie úplne ideálne pre pomalšie lietadlá.Letisko je blízkosti rieky Tisa, ktorá v minulosti často letisko zaplavovala. Miestní sa vyrovnali s problémom svojsky. Postavili si zaujimavý hangár -  na pilónoch. Liatadla sú na poschodí. Do hangáru rolujú po dlhej, šikmej ploche, na poschodie. Miestní piloti nás zaviezli na návštevu  miestneho leteckého múzea. Príjemné ma prakvapilo jednak počtom lietadiel ako aj spôsobom prezentácie, viď internetova stránka. Určite stoji za návštevu.                                     Podvečer sme preleteli na letisko Jakabszallaš. Sem priletelo dalšie lietadlo z Lučenca.  Super hotel, perfektný trávnik letiska, v noci polievaný. Súčasťou hotelovej izby je aj miesto v hangári pre lietadlo. Možno pozrieť na fotke.                                                                                                           V sobotu prelet do Egeru.Miestní piloti sa o nás postarali zabezpečením nocľahu v penzióne, navštívili sme miestné termálne kúpele, večer návťeva údolia krásných žien kde bola slávnosť vinobrania. Víno dobré, maďarské jedlá výborne. V nedelu pri odlete na Slovensko sme stretli posádku lietadla z Popradu ktorá si priletela kúpiť kvalitné víno.Len tak. A prečo nie ? Super akcia - doporučujem na budúce účasť.

                                                                                                      palo haško

Čítajte viac... Komentáre: 0

01
September
2019

Nové letisko Prusy - posedenie.

Pridané: 1.9.2019 22:28:00

Majiteľ letiska Prusy pozval svojich kamarátov a priaznivcov 30. augusta 2019 na posedenie. Super atmosféra, pekné počasie, dobrá zábava. O pohostenie sa postaral majiteľ Miro s manželkou.

Čítajte viac... Komentáre: 0

01
August
2019

Medzinárodne majstrovstva Slovenska - doplnené

Pridané: 1.8.2019 00:09:00

SFUL pozýva na Medzinárodne majstrovstva Slovenska v presnom pristáti.                        http://sful.sk/iii-medzinarodne-majstrovstva-slovenska-v-presnosti-pristatia/ /video/

 

Majstrovstvá úspešne skončili. Víťaz si odniesol iPad s navigačným programom, druhý v poradí iPad a tretí sluchátka k rádiu. Perfektna organizácia, perfektné počasie.

Čítajte viac... Komentáre: 0

23
Jún
2019

Zlety lietajúcich aparátov a ich priaznivcov

Pridané: 23.6.2019 16:45:00

Mal som možnosť zúčastniť sa zletov v Šuranoch a Krakovanoch. Obe podujatia sa vydarili a prialo im aj počasie. Zdá sa, že sa vraciame k starým časom a máme potrebu stretávať sa a vymienať si skúsenosti a zážitky. Bol by som rád, keby to nebolo len zdanie a môje prianie.

                                                                                               palo haško

p.s. ak niekto pošle fotky rád ich zverejním.

Čítajte viac... Komentáre: 0

21
Február
2019

Pipermania 2019 Stanovenie termínu - dôležité UPOZORNENIE

Pridané: 21.2.2019 22:10:00

  Frekvencia letiska Malé Bielice LZPT bola ZMENENÁ na 123,935

 

Definitívne stanovený termin Pipermanie 2019 je 25. máj 2019. Predpokladaný program ako vlani.

Radi privítame všetkých priaznivcov lietania. Samozrejme, radi privítame pomoc aj s organizáciou.

Ak by sa taký našiel, prosím kontaktujte ma.

                                                                                                       palo haško

p.s.  informácie budú zverejnené TU.

Čítajte viac... Komentáre: 0

03
Február
2019

Letový inšpektor LŠZ

Pridané: 3.2.2019 20:08:00

Dňom 2. februára je obnovená možnosť predĺženia preukazu pilota LŠZ.Termín a miesto možno dohovoriť telefonom.

                                        palo haško   +421 904 257 984

Čítajte viac... Komentáre: 0

Informácie o dianí na letisku Partizánske

21
Júl
2012

Letem světem Bánovem.

Pridané: 21.7.2012 23:45:00 Počet zobrazení: 2174

Letecký klub Partizánske sa podielal na organizácii akcie Letem světem Bánovem na Slovácku. S prispením pilotov okolitých letísk a vzdialenejších kamaratov mali možnost návštevníci tohoto podujatia vidieť lietadla z blízka a samozrejme aj za letu. Viď fotky z akcie....

Čítajte viac... Komentáre: 0

04
Jún
2012

Vlado Zermatt

Pridané: 4.6.2012 22:22:00 Počet zobrazení: 2271

Čítajte viac... Komentáre: 0

30
Máj
2012

Zápisnica Mestského zastupiteľstva.

Pridané: 30.5.2012 20:40:00 Počet zobrazení: 2126

Dávam do pozornosti zápisnicu Mestského zastupiteľstva na stránke www.partizanske.sk v časti samospráva - mestské zastupiteľstvo zo dňa 15.5.2012 zverejnenú dnes, v ktorej je oficiálne potvrdené že hangáre sa budú stavať. Treba len dúfať, že mesto Partizánske uzavrie zmluvu o prenájme plochy v čo najkratšom môžnom termíne, aby výstavba mohla započať čo najskôr. Za toto rozhodnutie treba poďakovať p. Primátorovi a všetkým poslancom Mestského zastupiťelstva, osobitne p. Krasulovi

Čítajte viac... Komentáre: 0

02
Máj
2012

Verejné výberové konanie

Pridané: 2.5.2012 21:16:00 Počet zobrazení: 2466

Dnes boli otvárané obálky s ponukami na Obecnom úrade Brodzany na verejné výberove konanie - predaj časti vzletovej dráhy letiska Partizánske. Najvyššiu ponuku podal Letecký klub Prestige. Najnižšiu ponuku dal Aeroklub Partizánske. Letecký klub Prestige je nové občianske združenie zaoberajúce sa výstavbou hangárov.

Čítajte viac... Komentáre: 0

03
Máj
2012

1 máj 2012

Pridané: 3.5.2012 21:05:00 Počet zobrazení: 2291

Čítajte viac... Komentáre: 0

09
Jún
2012

Šurianský zlet.

Pridané: 9.6.2012 19:47:00 Počet zobrazení: 3490

Dnes usporiadlo letisko Šurany a klub na tomto letisku Šurianský zlet. Podával sa výborný gulaš, opekana klobása. O dobrú náladu sa postarala miestna letištná hudobná skupina.            www.lzsy.sk

Členovia Leteckého klubu Partizánske, ktorí sa akcie zúčastnili , ďakujú svojim kamaratom zo Šurian za príjemne strávený deň.

                                                                                        palo haško

Čítajte viac... Komentáre: 0

10
Február
2012

Doplnenie žiadosti

Pridané: 10.2.2012 23:23:00 Počet zobrazení: 2119

 

Čítajte viac... Komentáre: 0

27
Apríl
2012

Vladov pozdrav z výletu.

Pridané: 27.4.2012 01:18:00 Počet zobrazení: 2236

Čítajte viac... Komentáre: 0

25
Máj
2012

A predsa letí !

Pridané: 25.5.2012 11:06:00 Počet zobrazení: 2245

http://vimeo.com/39325401    To je paráda !

Čítajte viac... Komentáre: 0

19
Máj
2012

Gratulácia.

Pridané: 19.5.2012 20:35:00 Počet zobrazení: 2211

Čítajte viac... Komentáre: 0

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Naša webová stránka ukladá údaje na vašom zariadení (súbory cookie a úložiská prehliadača) na identifikáciu vašej relácie a dosiahnutie základnej funkčnosti platformy, zážitku z prehliadania a zabezpečenia.
Môžeme ukladať údaje na vašom zariadení (súbory cookie a úložiská prehliadača), aby sme mohli poskytovať doplnkové funkcie, ktoré zlepšujú váš zážitok z prehliadania, ukladať niektoré z vašich preferencií bez toho, aby ste mali používateľský účet alebo bez prihlásenia, používať skripty a/alebo zdroje tretích strán, widgety atď.

Prihlásenie