Komentáre

Stratený HERKULES sa objavil.

Stratený HERKULES sa našiel. V dávnej minulosti, ked som ešte bol členom reviznej komisie AEROKLUBU Partizánske pri revízii hospodárenia som sa zaujímal kde je HERKULES. Nebolo vysvetlené kde sa podel majetok AE. Našťastie sa teraz objavil, dobrý človek pán Róbert Kubínyi a jeho kamarati zo združenia SEAGLEAIR GTO , ktorí  ho zachránili  a zrenovovali. Patrí im vďaka za to,  že zachránili kus histórie letiska Partizánske. Herkules pomohol dostať sa do vzduchu nespočitateľnému množstvu pilotov. Boli dni, ked  zvládol aj viac ako sto štartov. Za tých, ktorím pomohol do vzduchu ďakujem jemu, ale hlavne tomu, kto mu predĺžil život. Škoda, že to nebol nik z nášho letiska.

                                                                                 palo haško

 
H3
robo, 30.11.2013, 13:01 Odpovedať
Na navijaku sme pracovali s prestavkami skoro styri roky. Bohuzial bol v dost zlom stave a podarilo sa ho skompletovat len za pouzitia nahradnych dielov z druheho navijaku z AK Zilina. Rozhodnutie, preco prave tento bolo dane tym, ze sa jedna o vyrobne cislo 004, co je vlastne najstarsi v sucasnost fungujuci kus. Bola vykonana kompletna renovacia, kazdu suciastku sme mali v ruke a starostlivo ju prezreli a zrenovovali. Samozrejme vratane generalky motora, kde sa nastastie dali kupit suciastky z Pragy V3S. Nepracoval som na tom samozrejme sam, ale vsetci clenovia zdruzenia SEAGLEAIR GTO, ktoreho je teraz majetkom. Dakujeme tymto aj AK Partizanske, ze ho opatrovali a v ramci srotovneho neposlali do leteckeho neba.
 

Pridať komentár


Meno:

Názov:


Komentár:
Poznámka: Neradi príspevky moderujeme, ale nemiestne príspevky alebo príspevky mimo tému budú odstránené. Ďakujeme za pochopenie.